התבוננות: כך תדעו איפה למקם את הבונסאי

עצי הבונסאי נראים ממש כמו עציץ קטן וזה ממש עושה חשק להכניס אותו הביתה, אבל האמת שזה ממש לא רצוי. הבונסאי, כמו עץ בוגר, זקוק לשפע אור שמש. האור החלש שחודר לתוך המבנה מעודד גדילה מרווחת ולא קומפקטית, הענפים דקים יותר ומתארכים כאילו מחפשים את השמש.

אם ממש לא יכולים להתאפק ונורא רוצים, אפשר בכל זאת להכניס את העץ פנימה ליום או יומיים למטרות תצוגה וקישוט, אבל לא יותר. הבונסאי מעניק מראה מרהיב וייחודי לבית – שמרו זאת לאירועים מיוחדים בלבד.

למרות שהעץ זקוק להרבה אור, קרניה היוקדות של שמש קיצית בישראל עשויות להיות יותר מדי עבורו. רצוי למצוא לעץ מיקום מעט מוצל עבור חודשי הקיץ.

זכרו כי העץ גדל בכלי שטוח עם קיבולת מים מוגבלת ובניגוד לקרקע אין בו מקום נרחב להתפשטות השורשים. ככל שהכלי מתמלא שורשים הוא יוכל להחזיק פחות מים, לכן לא נרצה שמש יוקדת כמו שלנו בקיץ המזרח תיכוני.

התבוננו בתשומת לב ועקבו אחרי הגדילה של העץ. לפעמים תגלו שאין מספיק שמש בפינה שבחרתם – אל תהססו להעביר אותו למקום חילופי. אולי תבחינו שהענפים והעלים החדשים נוטים לכיוון השמש, מקור האור. עם הזמן כדאי לשנות את מיקומו כדי להימנע מגדילה רק לכיוון אחד. אנחנו ב"זעירתא" בחרנו צד אחד של העץ כחזית – לפי פרמטרים שונים. תוכלו להמשיך ולטפח את הכיוון הנבחר או להציג פנים אחרות לעץ.

סגירת תפריט